Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Tlen protocol: zmiany/błędy/propozycje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Arrow Strona projektu - http://mtlen.berlios.de/
Arrow Zgłaszanie błędów - http://developer.berlios.de/bugs/?group_id=3063
Arrow Propozycje zmian - http://developer.berlios.de/feature/?group_id=3063

Arrow Archiwum wątku - http://miranda-im.pl/viewtopic.php?t=3046


Download Poprawione wersje by wsx22
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawian Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: warszawa
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 16 Wrz 2005 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atay napisał:
mam ogromnego REQUEST-a, do tej wtyki !

zeby mozna bylo wysylac pliki do osob, ktore sa niewidoczne.

moze się mylę ale to nie jest możliwe.. i nie zależy to od protokołu, a od samej mirki - mirka po prostu osoby niepołączone z opisem traktuje jako niewidoczne (niezależnie od tego czy rzeczywiście są czy nie) - wieć myśli, że do nich może wysłać, zaś niepołaczone bez opisu traktuje jako niepołaczone (nawet jeżeli w rzeczywistości sa niewidoczne) i dlatego nie będzie chciała wysyłać..

chyba, że można napisać plugin, który będzie wymuszał możliwość wysyłania zawsze - to chyba jedyne rozwiązanie..
==dopisek==
po namyśle taki plugin to chyba jednak science fiction.. może i nawet możliwy do napisania, ale mirka wzorem stabilności to by nie była raczej Wink
_________________
to koniec świata... a jeśli to nie koniec świata to ja już nic nie rozumiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 20 Kwi 2024 11:38    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Z TechnoVolt zbudujesz szybko wysokiej klasy sieci strukturalne (LAN) i teletechniczne w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży informatycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy automatykę budynkową i teletechnikę z zastosowaniem: wysokiej klasy okablowania UTP, FTP, cat5e, cat6, cat7 (skrętka) oraz transmisji światłowodowej, szaf serwerowych RACK 19'' i wyposażenia (serwery, routery, switche, patch panele, zasilacze UPS) oraz punktów dostępowych WiFi.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TheLeech Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 422
Skąd: Kraków
Wiek: 48 lat(a)

PostWysłany: 16 Wrz 2005 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atay napisał:
mam ogromnego REQUEST-a, do tej wtyki !

zeby mozna bylo wysylac pliki do osob, ktore sa niewidoczne.
Wlasnie sprawdzilem i da sie

Tzn. wtyka mstatus ustawia mi jako niewidocznego (nie niepolaczonego) kumpla, a wtedy moge mu wyslac bez problemu. Mysle ze tak samo by problemu nie bylo gdyby mozna bylo wyslac do niewidocznego (ktory u mnie wg mircii jest niepolaczony), i mysle ze raczej nie bedzie z tym problemu, tylko trzeba to dodac Smile

z gory dziekuje


w zasadzie nie ma problemu, jest tylko jedno ale .... jesli faktycznie mozna wysylac pliki do osob niewidocznych, to takie cos bedzie mozna wykorzystac do sprawdzenia czy ktos jest rzeczywiscie niedostepny czy tylko sie ukrywa (niewidoczny), a taka mozliwosc mnie sie wcale nie podoba.
_________________
'O Lord, bless this Thy hand grenade that, with it,
Thou mayest blow Thine enemies to tiny bits in Thy mercy.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WickoO Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Skwierzyna

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 16 Wrz 2005 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiesz, przeciez nikt nie musi odbierac pliku Smile

pozatym co do tych obrazkow, zapewne jestem slepy jak zawsze, ale nie moge sie doszukac informacji na ten temat w tlen.dll ( aktos mowil ze gdzies byla o tym mowa ) wiec jezeli ktos bylby taki laskaw podac mi linka.. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16 Wrz 2005 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WickoO napisał:
no wiesz, przeciez nikt nie musi odbierac pliku Smile
[...]

Odbierac nie musi, ale jesli pojawi mu sie okno z zapytaniem, czy sie zgadza, to nie wierze, ze nie bedzie mu ono przeszkadzac przy pracy na kompie. Musi wiec odpowiedziec negatywnie na ten request, tym samym zdradzic swoja obecnosc. Osobiscie mnie tez sie to nie podoba, ja zreszta wszystko, co ma na celu wykrycie, czy dana osoba sie ukrywa, czy faktycznie nie jest zalogowana. Skoro ktos sie ukrywa, to widocznie nie chce, by ktos sie z nia kontaktowal. Inna sprawa, ze czasem bywaja sytuacje, gdzie nie chcemy sie ujawniac dla innych, a pasowaloby odebrac plik od znajomego, z ktorym rozmawiamy wlasnie jako niewidoczni. Mozna by to zrobic, jako opcje wlaczana jednorazowo, dla danego kontaktu.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WickoO Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Skwierzyna

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 16 Wrz 2005 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kto w ogole powiedzial ze ktos chce przez to sprawdzac neiwidoczosc? jakos w tlenie jest taka wtyka i nikt do tej pory nie wpadl na taki pomysl.. z reszta kto normalny bedzie wysylal pliki do calytj listy zeby sprawdzic czy sa niewidoczni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16 Wrz 2005 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WickoO napisał:
a kto w ogole powiedzial ze ktos chce przez to sprawdzac neiwidoczosc? [...]
Ja tak mowie, przedmowca zreszta tez to wczesniej zauwazyl, slepy jestes ? Zreszta naciagasz fakty, stwierdzone zostalo tylko, ze MOGLOBY to zostac uzyte w takim celu, co nie znaczy, ze ktos chce Evil or Very Mad Opierajac sie jednak na doswiadczeniach z natura ludzka, zaraz sie znajda tacy, co w tym wlasnie kierunku beda kombinowac. I tego nie da sie przeskoczyc. To tyle w tym temacie, moze niech sie autor wypowie, co o tym sadzi, jako opcja.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
atay
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Lut 2003
Posty: 168

PostWysłany: 17 Wrz 2005 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehh, nie rozumiem problemu
dla tych, ktorym moze to ograniczac prywatnosc wystarczy przeciez nowa opcja "odbieraj pliki takze gdy jestem niewidoczny" i nie ma zadnego problemu.

Ja po prostu mam sporo znajomych, ktorzy siedza po niewidocznych i denerwuje mnie jak za kazdym razem mam kazdemu pisac zeby zrobil sie dostepny, skoro wiem, ze moge wyslac nawet jesli nie jest dostepny.

Bylbym wdzieczny za dodanie tej opcji Smile

edit:
mysle nawet ze lepsza by byla opcja "wysylaj odrzucenia odebrania plikow gdy jestem niewidoczny". Wtedy gdy nie chcemy nawet odbierac pliku, naciskamy ze nie chcemy, a uzytkownik nie wie ze nas nie ma.

Inna sprawa - moze ktos z Was powiedziec, ze ktos nagminnie bedzie wysylal plik po pliku, a nam ciagle beda wyskakiwac okna. Co za problem przeciez dac ignorowowanie odbierania plikow w opcjach Ignorowania dla danego kontaktu, tak samo przeciez moze wysylac do nas wiadomosci i mimo ze nie wie ze jestesmy to i tak je dostajemy. Tak samo bedzie z plikami jesli moja opcja przejdzie przez opinie Leecha Smile


Ostatnio zmieniony przez atay dnia 01 Sty 1970 2:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WickoO Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Skwierzyna

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 17 Wrz 2005 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak? a klient po drugiej stronie jak ma ta opcje zidentyfikowac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 17 Wrz 2005 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakiego klientamasz na mysli ? I co mialby on identyfikowac ? Dla Tlenu, nie ma kompletnie znaczenia stan uzytkownika, po prostu jesli przychodzi request o odebranie pliku, to go wyswietla, bez wzgledu na aktualny stan uzytkownika. Problem w tym, ze bez uzycia plugina, ktory na to pozwala, nie ma zwyczajnie takiej opcji dla niewidocznych userow i tyle...
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WickoO Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Skwierzyna

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 19 Wrz 2005 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BUG: kiedy jestem administratorem nie moge zmianiac tematu. Najwyzej kiedy jestem wlascicielem..

BUG: chcialbym abys przeczytal temat ( ostatni post ) o templatach Razz

Dyskusja: no i po glebszym zastanowieniu sie..

tak sobie mysle.. wiem, ze byla sonda.. ale teraz chat.dll ma ladniejsza z tego co wiem liste userow, ma zakladki i ma miec ieview.. no i on ma dzwieki.. wiec gdyby mial ieview to juz mucc chyba nie byloby potrzebne.. bnajwyzej trzebaby było dorobic pokazywanie listy adminow/wlascicieli/zbanowanych :]

Request: Przydałoby się też zapamiętywanie ostatnio wpisywanego nicka, jak w tlenie..

P.S. Skąd ściągnąć najnowszego chat.dll? ;P mam 0.3.2.0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TheLeech Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 422
Skąd: Kraków
Wiek: 48 lat(a)

PostWysłany: 19 Wrz 2005 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WickoO napisał:
BUG: chcialbym abys przeczytal temat ( ostatni post ) o templatach Razz

jesli nie podasz linku, to na pewno go nie przeczytam - nie mam czasu przegladac wszystkich postow i zgadywac o ktory Ci chodzi.

WickoO napisał:
tak sobie mysle.. wiem, ze byla sonda.. ale teraz chat.dll ma ladniejsza z tego co wiem liste userow, ma zakladki i ma miec ieview.. no i on ma dzwieki.. wiec gdyby mial ieview to juz mucc chyba nie byloby potrzebne.. bnajwyzej trzebaby było dorobic pokazywanie listy adminow/wlascicieli/zbanowanych :]


sonda, powazne bugi, ktore byly i nikt ich nie zglosil (sam dopiero znalazlem) i statystyki czatow tlenowych wskazuja na jedno - prawie nikt tego nie uzywa. support dla chat.dll bedzie wtedy, jak bedzie mi sie bardzo nudzilo.
_________________
'O Lord, bless this Thy hand grenade that, with it,
Thou mayest blow Thine enemies to tiny bits in Thy mercy.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WickoO Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Skwierzyna

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 19 Wrz 2005 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://miranda-im.pl/viewtopic.php?p=38519#38519
psze bardzo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19 Wrz 2005 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TheLeech - chocbys jajo zniosl, to zawsze sie znajda tacy, ktorym cos nie pasuje Mad Nie ma szans dogodzic kazdemu z osobna, a ludzie sie czasem tak zachowuja, jakbys nie mial nic innego do roboty, tylko sleczenie non stop nad kodem i myslenie, jakby tu cos poprawic, zeby kolejna mekola nie zawracala dupy Evil or Very Mad Ech...

P.S.
Jesli ktos sie poczul urazony, to z pewnoscia nie ma czystego sumienia w tym temacie, wiec przepraszal go nie bede 8)
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WickoO Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Skwierzyna

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 19 Wrz 2005 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol, o co Ci chodzi? to jest ewidentny blad, no prosze Ciebie ale nikt nie kaze TheLeechowi nic robic, to sa tylko prosby. A ty zdecydowanie adwokatem TheLeecha nie jestes, wiec nie rozumiem dlaczego sie unosisz..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19 Wrz 2005 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O co chodzi ? Prosby ? Nie zauwazylem jakos w Twoich postach, by mialy forme prosby (chociaz w innych tez nie zdarza sie to czesto). Dlatego zawsze bede w takich sytuacjach interweniowal, nie potrzebuje w tym celu byc niczyim adwokatem. Nie bede cytowal Twoich postow, spojrz sam, jak wygladaja... Jak narazie zawracasz gitare odkrywaniem ameryki i zadawaniem pytan, na ktore odpowiedz przewaznie padla na tym forum. Jak zauwazyles, lubie sie czepiac - ale raczej nie bezpodstawnie 8). Bede Cie mial wiec na oku, a Tobie radze przemyslec pewne sprawy i ciutke zmienic podejscie.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny
Strona 2 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor