Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Protokół GG zmiany/błędy/propozycje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 92, 93, 94, 95, 96  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Informacje podstawowe:

Arrow Wersja stabilna
Arrow Wersje rozwojowe


Arrow Opisy pod kontaktami
Arrow Aby zestawic konferencje GG nalezy sie zapoznac z instrukcja
Arrow Problem z pojawiajacymi sie nieznanymi kontaktami na liscie omowiony
Arrow Problem z emotkami GG i plugiem SmileyAdd.dll
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzychu98765 Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 9

PostWysłany: 13 Cze 2011 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zauważyłem problem z konferencją. Gdy otworzy się konferencję wybierając 2 osoby z listy, następnie zamknie okno i ponownie spróbuje się otworzyć konferencję z tymi samymi osobami, to się nie otwiera.
Czy możecie u siebie powtórzyć ten błąd?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Kwi 2024 16:46    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje profesjonalnie wykonane rozdzielnie elektryczne i tablice sterujące.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy rozdzielnie elektryczne główne i sterujące oświetleniem oraz automatyką budynków. Oferujemy sprzęt znanych producentów (m. in. Legrand, Eaton, Hager, Siemens, F&F, Relpol, Zamel, ETI).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14 Cze 2011 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzychu98765, w momencie utworzenia konferencji tworzy się również pseudo kontakt na liście reprezentujący daną konferencję i to za jego pomocą można przejść/powrócić do okna rozmowy z tymi osobami. To, o czym piszesz, nie jest więc zasadniczo błędem, po prostu taka jest ustawiona blokada przed tworzeniem identycznych konferencji. Mogę jednak rzeczywiście przerobić to tak, aby automatycznie otwierała się ta wcześniej utworzona. Jeżeli ktoś próbuje to robić w taki sposób może rzeczywiście trzeba to umożliwić. Wink Jednak najbliższe zmiany we wtyczce będą miały miejsce chyba dopiero w okresie urlopowo-wakacyjnym.

EDIT: Zrobione w 0.9.24.
_________________
-Dezeath


Ostatnio zmieniony przez Dezeath dnia 04 Lip 2011 13:21, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
momus Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 39

Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 30 Cze 2011 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam czy był już ten błąd zgłaszany, ale chodzi właśnie o konferencje. Jeśli mamy Metakontakty, a w nich zgrupowany kontakt GG, to nie ma możliwości utworzenia konferencji z takim użytkownikiem (nie widać go na liście). Jedyna droga by to zrobić to wypiąć kontakt GG danej osoby z metakontaktu, wtedy pojawi się na liście. Trochę to uciążliwe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agressiva777
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 1

PostWysłany: 03 Lip 2011 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy są możliwe rozmowy głosowe w Mirandzie w protokole GG? Mam wersje 0.9.21.0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03 Lip 2011 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agressiva777, teoretycznie tak, zerknij tutaj: http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=7399. W praktyce jednak wtyczki, które umożliwiają połączenia głosowe, są nierozwijane przez autora, a posiadają znane błędy, utrudniające użytkowanie ich na co dzień, m.in.: tylko jedno konto protokołu SIP naraz, problemy z nawiązywaniem połączenia Miranda - Miranda, znikająca ramka z polem do wpisywania numeru i nawiązywania rozmów głosowych. Póki co, tak wygląda sytuacja.

EDIT: momus, poprawiłem to w 0.9.24.
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
math3v
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 42

PostWysłany: 14 Lip 2011 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W GG.dll wersji 0.9.24. pojawił się błąd, mnie osobiście denerwujący. Dawniej gdy wybrało się status, pojawiało sie okienko z pytaniem o opis, i dopiero po wciśnięciu przycisku "ok" status się zmieniał.

Obecnie wystarczy tylko kliknąć na inny status i od razu mamy zmiane stanu, program nie czeka na podanie nowego opisu i wciśnięciu ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yoGhurt Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 93
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14 Lip 2011 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie wina wtyczki a ustawień - zmieniasz to w opcjach odpowiedzialnych dla np. Simple Status Message.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14 Lip 2011 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisze yoGhurt. Taka jest idea działania modułu opisów, z którego korzystasz (a przynajmniej takich jego ustawień) i tak też zachowuje się (i powinien zachowywać) każdy protokół w Mirandzie. Wtyczka GG w linii 0.8.x i starszych działała inaczej, co wprowadzało niepotrzebne zamieszanie i różne problemy z innymi wtyczkami manipulującymi statusami/opisami.

W opcjach (Status -> Status Messages) możesz dostosować zachowanie okna opisu w przypadku zmiany statusu - w tym wyłączyć jego pokazywanie i wywoływać je samodzielnie (odpowiednim elementem menu/paska narzędzi lub skrótem) w zależności od potrzeby.
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
math3v
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 42

PostWysłany: 15 Lip 2011 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystałem z simpleaway zmieniłem teraz na simplestatusaway, jak się domyślam wtyczka ta sma tylko, że nowsza, stąd zmiana nazwy.

Jednak chyba nie zrozumieliście jaki mam problem. Zawsze zmieniałem status w ten sam sposób:

http://img6.imageshack.us/img6/6602/statusrr.th.jpg

Klikając np na dostepny (a byłem na zaraz wracam) wyskakiwało okienko, jednak ja dalej byłem na zaraz wracam, dopiero po kliknięciu ok w okienku następowała zmiana statusu. Teraz jak klikne na dostępny to okienko wyskakuje ale i status się jednocześnie zmienia. Musze klikać na opis stanu by się stan nie zmieniał od razu.

Niby błahy problem ale przez lata korzystania z mirandy jednak w nawyk weszła poprzednia metoda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15 Lip 2011 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

math3v, o tym właśnie mówimy. Tak jak napisałem, takie było zachowanie wtyczki GG sprzed wersji 0.9. Mimo iż wydaje się być sensowne dla użytkownika, nie było poprawne z technicznego punktu widzenia. Protokół GG nie reagował bezpośrednio na zmianę statusu, co powodowało szereg problemów z różnymi innymi wtyczkami (SimpleAway była jedną z nielicznych, która dostosowywała się specjalnie pod plugin GG). Dla linii 0.9.x zachowanie wtyczki GG zostało już przerobione na wzór wszystkich innych protokołów i zgodnie z założeniami.

Natychmiastowa zmiana statusu po jego wyborze jest zgodna z ideą wbudowanego modułu obsługi statusów, a SimpleStatusMsg/SimpleAway domyślnie skonfigurowane są na podobne zachowanie.

Jeżeli używasz jedynie kont GG w Mirandzie to ta zmiana może rzeczywiście wydawać Ci się niekorzystna, ale wierz mi, że była konieczna i tak jest lepiej, a tak naprawdę wystarczy zmienić przyzwyczajenie (i ew. ustawienia) i zmieniać status w oknie opisu a nie z menu. Co prawda oznacza to dodatkową akcję użytkownika, ale to jeszcze nie tragedia, a prawdopodobnie niedługo okno opisu Simple Status Message zostanie poddane pewnym przeróbkom pod kątem ergonomii.
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
math3v
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 42

PostWysłany: 15 Lip 2011 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie tylko z gg korzystam, choć rozumiem jaki był błąd.

W sumie idzie się przyzwyczaić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 25 Sie 2011 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dezeath a czy wiesz że obrazki przychodzące się nie zapisują?Wink Folder domyślny wybrany i od dłuższego czasu tam nie lądująWink

gg.dll v.0.10.0.2 [15 Aug 2011 13:28:17]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 19 Wrz 2011 2:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vic01 napisał:
witam Smile

synchronizacja dwa zalogowane klienty (MIM z gg2.0 na andrid).

gdy pisze przez Mirande wiadomości które wysłałem wyświetlają sie w telefonie, ale gdy pisze z telefonu moich wypocin nie ma w oknie mirandy.

Da się to naprawić Question

pozdrawiam

PS
VI na stronie z vi Wink

działa i nie działa Confused
nie potrafię tego wytłumaczyć, czy okno rozmowy otwarte czy zamknięte, lista aktywna czy też nie, brak reguły Rolling Eyes może to nie wina MIM a coś z serwerem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FreddieM Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 62
Skąd: Lublin
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 06 Gru 2011 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
zauważyłem, iż opcja GG - "usuń listę z serwera" nie działa poprawnie. Wchodząc na Webgadu mam jakieś dawno usunięte/nieaktualne kontakty i robi się niezły śmietnik - około 60 pozycji!
Co robiłem?, otóż:
1. Usuwałem listę z serwera za pośrednictwem mirandy (opcja opisana wyżej), wchodzę na Webgadu - nic się nie zmieniło.
2. Usunąłem ponownie listę z serwera, potem wyeksportowałem ją na nowo do serwera, wchodzę na Webgadu i nowe kontakty zostały dodane do całego śmietnika. Ewidentnie nie działa opcja "Usuwania listy z serwera".
Nie chce instalować "szitowskiej" flagowej aplikacji GG tylko do tej operacji...

Przydałaby się też opcja importu/eksportu kontaktów do pliku XML.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06 Gru 2011 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to znany problem. W okresie świątecznym postaram się coś z tym zrobić. Smile Po drodze prawdopodobnie będzie jeszcze jeden update.
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 92, 93, 94, 95, 96  Następny
Strona 93 z 96

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor