Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Ktory CList jest najlepszy?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Ktory Clist jest wg Ciebie najlepszy?
clist_modern
38%
 38%  [ 25 ]
clist_mw
0%
 0%  [ 0 ]
clist_nicer
36%
 36%  [ 24 ]
clist_classic
7%
 7%  [ 5 ]
clist_nicer (stare wersje)
0%
 0%  [ 0 ]
clist_modern mod
16%
 16%  [ 11 ]
Wszystkich Głosów : 65

Autor Wiadomość
Mr Groch Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 14
Skąd: Knurów

PostWysłany: 21 Sty 2006 4:33    Temat postu: Ktory CList jest najlepszy? Odpowiedz z cytatem

Postanowilem zamiescic ta ankiete, by nieco sytuacja
na scenie pluginow obslugi okna listy kontaktow zrobila sie
bardziej klarowna

Prosze o glosowanie na Clista, ktory wg Ciebie jest najbardziej
funkcjonalny, stabilny i byc moze ladniejszy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Mar 2024 7:39    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 21 Sty 2006 4:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tak dalej pojdzie, to juz za niedlugo, kazdy plugin bedzie mial swoja ankiete na tym forum Evil or Very Mad
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wallace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 369
Skąd: Bn/Kra
Wiek: 44 lat(a)

PostWysłany: 21 Sty 2006 6:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja sie pokusze o maly opis.

po pierwsze brakuje clist_classic, a moze ktos uzywa jeszcze np. starej nicer, a napewno niektorzy modern mod.
po drugie ... pytanie w temacie raczej nie jest odpowiednie ... w koncu kazdy uzywa tego co dla niego najlepsze.

bardzo skrocona historia clist Mirandy 4.x, wyrozniajaca dwie filozofie ich dzialania:
1. classic > nicer > nicer+
2. mw > modern > modern mod > modern layered
czym sie roznia? classic to jedno spojne okno, mw to okno skladajace sie z mniejszych okienek, daje api dla wtyczek do tworzenia wlasnych okienek (np.: toptoolbar)... czy te roznice sie nie zatracily w ostatnich clistach z obu punktow? nie wiem Wink

jezeli mialbym cos o clistach napisac pomocnego w wyborze to:

Classic
1. najubozsza clista ... praktycznie mozna zmieniac sobie tylko czcionki, ich kolory oraz tlo
2. kontakt sklada sie z: nazwy kontaktu i ikonki stanu
3. najmniej zasobozerna

MW
1. porownujac do classic, obecna wersja umozliwia dodatkowo wyswietlanie opisu stanu pod kontaktem, jednak patrzac glebiej widac, ze okno glowne sklada sie z mniejszych okienek (lista kontaktow, pasek stanu, menu) ktorych pozycje mozna zmieniac miedzy soba ... istnieja takze wtyczki wstawiajace swoje "okienka", np.: z pogoda, iloscia sciagnietych/wyslanych danych czy czasami na swiecie czy dodatkowymi przyciskami
2. kontakt sklada sie z: nazwy kontaktu, ikonki stanu, opisu stanu oraz 5 ikon MW (mail, www, phone, 2x dodatkowe dla innych pluginow)

Modern Mod
1. clista ktora wzbogacila pierwsze wersje Modern Layered o obsluge avatarow, praktycznie odnosnie wygladu troche tak jak MW+Avatary, choc ma duzo bardziej rozbudowane mozliwosci konfiguracji
2. skladniki kontaktu: w praktyce troche ubozsza wersja Modern Layered
3. tylko wersja ANSI (?), nie rozwijana juz (?), nie wspopracuje juz z wersja 4.3.0 alpha #45 Mirandy (?) i raczej nie bedzie z nastepnymi (?)

Modern Layered
1. daje chyba najwieksze mozliwosci zmiany wygladu, oprocz ograniczonych do opcji (ktore i tak daja wiele mozliwosci) mozliwosci pozycjonowania samych kontaktow i ich skladnikow na liscie, reszte ogranicza tylko nasza wyobraznia, niestety stworzyc wlasna skorke/wyglad trzeba sie baaardzo duzo nameczyc, ale patrz pkt.4
2. kontakt moze sie skladac z: avataru, nazwy kontaktu, ikony stanu kontaktu, ikon MW i dwoch lini w ktorych mozna zawrzec np.: opis, stan ... i wszystko to co daje wtyczka Variables (obecnie tylko dla wersji ANSI)
3. na leciwych komputerach widac wolniejsze dzialanie
4. duza ilosc gotowych skorek do sciagniecia

Nicer+
1. ciezko mi cos napisac, bo nie uzywalem nigdy, nie wiem jak jest z konfiguracja wygladu, jakie mozliwosci oferuje, ale napewno to glowny rywal Modern Layered; jako ze jest to nastepca "zwyklego" Nicer'a i pamietajac jego mozliwosci ustawien pokusze sie o stwierdzenie, ze cos podobnego do Modern Mod
2. skladniki kontaktu, napewno: nazwa, ikonka stanu, avatar, co jeszcze? nie pisze bo nie wiem
3. skorkowalna

i to by bylo na tyle, pewnie bledow sie nie ustrzeglem, a generalnie clisty to temat rzeka i trudno zawrzec ich mozliwosci, zalety, wady, tym bardziej, ze niektore przemijaja, inne wciaz sie rozwijaja, a co za tym idzie, zmieniaja sie ich mozliwosci.
i jakby nie patrzec jedyna stablina wersja obecnie jest Classic Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiorka Płeć: kobieta
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 21 Sty 2006 7:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No faktycznie maly opis Wink Czego to sie mozna dowiedziec o clistach Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obrobkareczna Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 19 Cze 2003
Posty: 493
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: 21 Sty 2006 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zgodziłbym sie ze classic jest najmniej zasobożerna, z moich doswiadczen wynika ze mniej pamieci zajmuje miranda z modem moderna niz z classic-iem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kingkong5 Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 83
Skąd: trójmiasto
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 21 Sty 2006 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wallace napisał:
Nicer+
1. ciezko mi cos napisac, bo nie uzywalem nigdy, nie wiem jak jest z konfiguracja wygladu, jakie mozliwosci oferuje, ale napewno to glowny rywal Modern Layered; jako ze jest to nastepca "zwyklego" Nicer'a i pamietajac jego mozliwosci ustawien pokusze sie o stwierdzenie, ze cos podobnego do Modern Mod
2. skladniki kontaktu, napewno: nazwa, ikonka stanu, avatar, co jeszcze? nie pisze bo nie wiem
3. skorkowalna

uzywam od niedawna po przesiadce z modern (layered)
małe uzupełnienie Wink :
ad 1. podobne do modern mod + daje mozliwosc konfiguracji statusbara, "swojego toptoolbara" (ze skórkami dla przycisków), i paska menu. dodatkowo posiada "event area" i "view mode" - mozliwosc wyboru pokazywanych na liscie kontaktów (protokół, grupa, stan) w zależnosci od zdefiniowanego wczesniej ustawiena
ad 2. oczywiscie mozna tez wyswietlac stan opisowy kontaktu tak jak w modern
_________________
___
KK5
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
RiDDiCk Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 26 Gru 2005
Posty: 51
Skąd: KrK

Punktów karnych: 24

PostWysłany: 23 Sty 2006 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie smiga clist_modern jak na razie najlepsze dla mnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Senthine Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 158
Skąd: LBN
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 23 Sty 2006 21:55    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Długo korzystałem z classic'a (kiedy to było Razz), teraz używam już od jakiegoś czasu Modern'a i nad Nicerem, wygrywa możliwościami zmiany wyglądu. Samego Nicer'a nie znam zbyt dobrze i jakoś nie mam czasu ani ochoty się do niego przekonywać Wink
_________________
Moje skórki na Miranda-im.org : Alliance, Aluminium, Verto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 23 Sty 2006 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja używałem modern by pescuma był spoko, teraz używam nicer+ ze wzgledu na unicode. Obydwie te clisty zżeraja mało zasobów co stawia je na górze mojej top listy clist Wink
_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ascot Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 137

Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 23 Sty 2006 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA siedzę na nicer+
Przydaje się view mode... Chcę zobaczyć kto jest online, to klikam na typ online i od razu usuwa mi grupy i pokazuje ludzi dostępnych... Poza tym Senthine Nicer+ też ma możliwość zmiany wyglądu... może nie aż taką jak Modern, ale jednak i tak sporą...
_________________
Dla każdego nie potrafiącego korzystać z SEARCH i FAQ -
www.idzdodomubosienienadajesz.com Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 24 Sty 2006 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[OT] Jak uzyskałeś ten efekt ?(pokazywania kontaktów on-line z wyrzuceniem ich na ten czas z grup)
_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ascot Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 137

Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 24 Sty 2006 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żebym to ja wiedział... Nie jestem zresztą pewien, bo teraz cały czas mam wyłączone grupy... Ale jak do tego dojdę to dam znać Very Happy

EDIT
A jednak nie... po prostu ukrywa mi niepołączonych i puste grupy... Chociaż to i tak dość zbliżony efekt Very Happy
_________________
Dla każdego nie potrafiącego korzystać z SEARCH i FAQ -
www.idzdodomubosienienadajesz.com Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kingkong5 Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 83
Skąd: trójmiasto
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 24 Sty 2006 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to nie standard w nicer+ ?
przynajmniej u mnie na wersji z #45 takie efekty uzyskuje po wcisnieciu "use contact groups" w toolbarze

teraz pora na moj edit Wink :
zaznacz "hide of line users here" w "bezgrupie" i po wyłaczeniu grup bedzie widac tylko kontakty on line
_________________
___
KK5


Ostatnio zmieniony przez kingkong5 dnia 24 Sty 2006 0:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ascot Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 137

Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 24 Sty 2006 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No o tym mówię... Status online/zaraz wracam w widokach... i wyłączenie grup... w sumie niewiele więcej zachodu...
_________________
Dla każdego nie potrafiącego korzystać z SEARCH i FAQ -
www.idzdodomubosienienadajesz.com Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jakubd Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 40
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24 Sty 2006 0:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na razie używam nowego clist_nicer, bo przesiadka (ktora mnie strasznie nęci) na clist_modern layered jest niestety niemożliwa bez stworzenia profilu od zera, na co chwilowo nie mam czasu. Bez tego jest niestabilna, do tego ma problemy z ramkami (zmiana szerokości okna nie powoduje zmiany szerokości toolbara i licznika ruchu). Poza tym jakoś mam takie poczucie, że clist_modern, podobnie jak najnowszy popup są bardzo "miękkie" programistycznie i niedorobione, a co za tym idzie niestabilne: np. użycie niewłaściwie napisanego skina (np. ze starszej wersji) po prostu wywala (od razu, albo po bliżej nieokreślonym czasie/zdarzeniu) mirkę.
Poczekam na release i zafunduję sobie odbudowę profilu - to już drugi rok na tym samym.
_________________
Where do we want you to go today?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor